Collection: New Arrivals & Recent Restocks!
-
Flour Sack Kitchen Towel - Sakura Cherry Blossom (Made in Hawai'i)
Regular price $13.00 USDRegular priceUnit price / per -
Mini Liliko'i Passion Fruit Butter - Made in Hawai'i
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price / per -
Ka'iulani Pineapple Curry White Rice Kit (9.4 oz. or 16 oz.) - Made in Hawaii
Regular price From $12.50 USDRegular priceUnit price / per -
Garden Veggie Soup
Regular price $13.50 USDRegular priceUnit price / per -
OXO Tabletop Spiralizer
Regular price $60.00 USDRegular priceUnit price / per -
Totally Bamboo O'ahu Bamboo Serving & Cutting Board
Regular price $38.00 USDRegular priceUnit price / per -
Victorinox Swiss Classic Tomato & Table Knife (4 colors)
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Epicurean All-in-One Series Cutting Board - 14.5" × 11.25"
Regular price $50.00 USDRegular priceUnit price / per -
E-Cloth Mini Deep Clean Mop
Regular price $45.00 USDRegular priceUnit price / per -
Hula Girl Ceramic Chopstick Holders (6 colors)
Regular price $3.75 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Blueberry
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Bubblegum
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oils (1 ounce) - Caramel
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Chocolate
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Guava
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Maple
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Melon
Regular price $9.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Pina Colada
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Strawberry Banana
Regular price $9.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Strawberry
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Watermelon
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Cotton Candy
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Mango
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Flavor Oil (1 ounce) - Pineapple
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Gourmet Lollipop Sheet Molds (15+ designs)
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
LorAnn Natural Vanilla Bean Paste (4 fl. oz)
Regular price $18.50 USDRegular priceUnit price / per -
Knapp Chainmail Dishcloth Scrubber (3 sizes)
Regular price From $30.00 USDRegular priceUnit price / per -
Knapp Chainmail Combo Scrubber with Silicone Core (3 colors)
Regular price $35.00 USDRegular priceUnit price / per -
Knapp Cast Iron Wax
Regular price $16.50 USDRegular priceUnit price / per -
Bee's Wrap Beeswax Food Wrap - Bread Bag
Regular price $22.50 USDRegular priceUnit price / per -
Bee's Wrap Beeswax Food Wrap - Bread Wrap (4 designs)
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
Bee's Wrap Beeswax Food Wrap - 3 Size Pack (5 designs)
Regular price $23.00 USDRegular priceUnit price / per -
AeroPress Coffee Maker - Go
Regular price $55.00 USDRegular priceUnit price / per -
AeroPress Coffee Maker - Original
Regular price $60.00 USDRegular priceUnit price / per -
Silicone Drink Cover - Set of 2 (8 designs)
Regular price $12.50 USDRegular priceUnit price / per -
Silicone Poppy Lid 13''
Regular price $35.00 USDRegular priceUnit price / per -
Silicone Lid 11" (7 designs)
Regular price $28.00 USDRegular priceUnit price / per -
Silicone Lid 9" (7 designs)
Regular price $22.00 USDRegular priceUnit price / per -
Silicone Lid 8" (8 designs)
Regular price $17.00 USDRegular priceUnit price / per -
Silicone Lid 6" (7 designs)
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Hawaiian Snow Home Shave Ice Machine
Regular price $58.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Shave Ice Syrup - Waianae Vanilla
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Shave Ice Syrup - Chinaman Hat Li-Hing Mui
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Shave Ice Syrup - Hanauma Bay Blue Hawaii
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Shave Ice Syrup - Ono Ono Melona
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Shave Ice Syrup - Kula Strawberry
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Shave Ice Syrup - Kaneohe Banana
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Shave Ice Syrup - Waimanalo Watermelon
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Shave Ice Syrup - Pali Kiwi
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Shave Ice Syrup - Salt Lake Hawaiian Punch
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Shave Ice Syrup - Punchbowl Guava
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Pancake Mix - 16 oz. (5 Flavors) - Made in Hawai'i
Regular price From $8.50 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Original Gluten-Free Mochi Pancakes - 8 oz. (6 flavors) - Made in Hawai'i
Regular price $9.00 USDRegular priceUnit price / per -
The Compleat Kitchen Original Pancake Mix - 8 oz. (7 flavors) - Made in Hawai'i
Regular price From $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Liliko'i Passion Fruit Butter - Made in Hawai'i
Regular price $13.50 USDRegular priceUnit price / per -
Guava Butter - Made in Hawai'i
Regular price $13.50 USDRegular priceUnit price / per -
Mango Jam - Made in Hawai'i
Regular price $13.50 USDRegular priceUnit price / per -
Guava Jam - Made in Hawai'i
Regular price $13.50 USDRegular priceUnit price / per -
Mango Chutney - Made in Hawai'i
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / per -
Maui Onion Garlic Mustard - Made in Hawai'i
Regular price $12.50 USDRegular priceUnit price / per -
Mango Butter - Made in Hawai'i
Regular price $13.50 USDRegular priceUnit price / per -
Mini Mango Butter - Made in Hawai'i
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price / per -
Mini Guava Butter - Made in Hawai'i
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price / per -
Li Hing Mango Jam - Made in Hawai'i
Regular price $13.50 USDRegular priceUnit price / per -
Hawaiian Spicy Pepper Jelly - Made in Hawai'i
Regular price $13.50 USDRegular priceUnit price / per -
Aunty Liliko'i Passion Fruit Coconut Syrup 10 oz.
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Aunty Liliko'i Passion Fruit Syrup 10 oz.
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Aunty Liliko'i Passion Fruit Juice Unsweetened 10 oz.
Regular price $16.50 USDRegular priceUnit price / per -
Aunty Liliko'i Passion Fruit Butter 10 oz.
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Aunty Liliko'i Passion Fruit Mango Butter 10 oz.
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Aunty Liliko'i Passion Fruit Guava Jelly 10 oz.
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Aunty Liliko'i Passion Fruit Mango Jelly 10 oz.
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Ka'iulani Exotic Curry Spice - Made in Hawai'i
Regular price $15.50 USDRegular priceUnit price / per -
Ka'iulani Hawaiian Spice - Made in Hawai'i
Regular price $13.50 USDRegular priceUnit price / per -
Ka'iulani Pele's Fire Spice - Made in Hawai'i
Regular price $13.50 USDRegular priceUnit price / per -
Ka'iulani Cranberry Curry White Rice Kit (9.4 oz. or 16 oz.) - Made in Hawai'i
Regular price From $12.50 USDRegular priceUnit price / per -
Ka'iulani Mango Curry White Rice Kit (9.4 oz. or 16 oz.) - Made in Hawaii
Regular price From $12.50 USDRegular priceUnit price / per -
FarmSteady Cinnamon Roll Making Kit
Regular price $36.00 USDRegular priceUnit price / per -
FarmSteady Ravioli Making Kit
Regular price $36.00 USDRegular priceUnit price / per -
FarmSteady Everything Bagel Baking Mix
Regular price $28.00 USDRegular priceUnit price / per -
FarmSteady English Muffins Making Mix
Regular price $28.00 USDRegular priceUnit price / per -
Coconut Curry Chickpea Stew
Regular price $14.50 USDRegular priceUnit price / per -
Morrocan Red Lentil Soup
Regular price $14.50 USDRegular priceUnit price / per -
Split Pea Soup Mix
Regular price $12.50 USDRegular priceUnit price / per -
French Lentil Soup
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Country Chicken Noodle Soup Mix
Regular price $14.50 USDRegular priceUnit price / per -
Silicone Trivet Pot Holder (10 designs)
Regular price $20.00 USDRegular priceUnit price / per -
Stasher Half Gallon Bag (3 colors)
Regular price $28.00 USDRegular priceUnit price / per -
Stasher Sandwich Bag (6 colors)
Regular price $16.50 USDRegular priceUnit price / per -
Stasher Snack Bag (2 colors)
Regular price $13.50 USDRegular priceUnit price / per -
Stasher 4-Cup Bowl (2 colors)
Regular price $32.00 USDRegular priceUnit price / per -
Stasher 2-Cup Bowl (4 colors)
Regular price $21.00 USDRegular priceUnit price / per -
Stasher 1-Cup Bowl (3 colors)
Regular price $17.00 USDRegular priceUnit price / per -
PackIt Freezable Snack Pouch (3 designs)
Regular price $21.00 USDRegular priceUnit price / per -
PackIt Freezable Snack Box (8 designs)
Regular price $25.00 USDRegular priceUnit price / per -
PackIt Freezable Upright Snack Box (3 colors)
Regular price $35.00 USDRegular priceUnit price / per -
PackIt Freezable Grocery Tote Bag (3 designs)
Regular price $40.00 USDRegular priceUnit price / per -
PackIt Freezable 15-Can Cooler Bag (3 colors)
Regular price $45.00 USDRegular priceUnit price / per -
Epicurean Gourmet Series Cutting Board - 17.5" × 13"
Regular price $95.00 USDRegular priceUnit price / per -
Epicurean Gourmet Series Cutting Board - 19.5" × 15"
Regular price $110.00 USDRegular priceUnit price / per